آموزش

چگونه تبلیغ کلیکی بنری ثبت کنیم ؟

ابتدا وارد پنل کاربری خود شوید ، سپس روی ” تبلیغ ها “کلیک کرده و از داخل منوی باز شده ” کلیکی”  را انتخاب کنید.

zanboor-tabligh1


در صفحه جدید روی ” +تبلیغ جدید ” کلیک نمایید.

zanboor-tabligh2


در صفحه جدید میتوانید نوع تبلیغ خود را مشخص نمایید . تبلیغ های کلیکی میتواند به صورت متنی یا بنری باشد .

روی”  بنری ” کلیک نمایید.

zanboor-tabligh18


درصفحه بعدی فیلد های مورد نظر را پرکنید .

 1. “نام تبلیغ ” : در این فیلد نام تبلیغ خود را به زبان انگلیسی درج نمایید . توجه داشته باشید که نام تبلیغ صرفا برای پیگیری تبلیغ توسط نمایش دهنده ارائه شده است و کارایی دیگری نداشته و در جایی نمایش داده نمیشود.
 2. “آدرس” : این فیلد آدرس URL و یا دامنه وبسایت خود را وارد کنید . آدرس در تبلیغ متنی نمایش داده نمیشود و به منظور انتقال مخاطب تبلیغ به وبسایت شما در نظر گرفته شده و با کلیک بر روی تبلیغ متنی به سایت شما که در این فیلد آدرس آن را نوشته اید هدایت میشود . مثال : http://www.yoursite.com
 3. آپلود: در این قسمت میتوانید بنرهای تبلیغاتی خود را درج نمایید .

فرمت های مجاز برای آپلود بنر باید GIF/JPG/PNG باشد و همچنین سایز های مجاز میتواند شامل : ۷۲۸در ۹۰و ۴۶۸ در ۶۰و ۱۶۰ در ۶۰ و۱۲۰ در ۶۰۰و ۱۶۰ در و۶۰۰ ۱۲۰ در ۲۴۰و ۳۳۶ در ۲۸۰و ۳۰۰ در ۲۵۰ و۲۵۰ در ۲۵۰و ۲۰۰ در و۲۰۰ ۱۸۰ در و۱۵۰ ۱۲۵ در ۱۲۵و ۳۰۰ در   ۱۰۰  ,۳۰۰ در  ۶۰۰و ۶۰۰ در ۳۰۰ ,۹۷۰ در ۹۰,

برای رفتن به صفحه بعد روی گزینه “بعد ” کلیک کنید .


تبلیغ کلیکی بنری1

در صفحه جدید “کلمات کلیدی ” فیلد های مورد نظر را پر کنید.

 1. ” کلمات کلیدی” : در این فیلد کلمات مرتبط با موضوع مورد نظر درباره تبلیغ خود را وارد نمایید .

کلمات کلیدی به شما کمک میکند که تبلیغ شما هدفمند ترباشد و درسایت های نمایش داده شود که کلمات کلیدی ورودی شما در متاتگ آنها وجود دارد. به عنوان مثال اگر کلمه “هنر” را به عنوان کلمه کلیدی وارد نمایید . تبلیغ شما در سایت هایی که در متا تگ آن ها کلمه هنر وجود دارد ، نمایش داده میشود .

 1. ” ارزش کلیک ” : شما میتوانید مبلغ مورد نظر به ازای هزینه هر کلیکی که روی تبلیغ شما صورت میگیرد را وارد نمایید . به عنوان مبلغ پایه ارزش هر کلیک ۱۰۰ تومان در نظر گرفته شده است و میتواند مبلغ آن بیشتر در نظر گرفته شود .
 2. ” ارزش پیشنهادی ” : در صورت وارد کردن کلمات کلیدی مبلغی به عنوان ارزش پیشنهادی به شما نمایش داده میشود . اگر مبلغ در نظر گرفته برای “ارزش کلیک ” از “ارزش پیشنهادی” کمتر باشد احتمال نمایش تبلیغ شما برای این کلمه کلیدی نسبت به دیگر تبلیغ های مشابه که از همان کلمه کلیدی استفاده شده کمتر می شود و بعد از تبلیغی با همین کلمه کلیدی که توسط تبلیغ دهنده دیگری انتخاب شده است تبلیغ شما نمایش داده میشود .

در صورت برابر قرار دادن مقدار ” ارزش کلیک ” با ” ارزش پیشنهادی ” تبلیغ شما ،احتمال نشان دادن تبلیغ شما با کلمه کلیدی که توسط تبلیغ دهنده دیگر به نمایش درآمده است بیشتر است و اولویت نمایش با تبلیغ شما خواهد بود .

 1. ” + ” با این گزینه میتوانید کلمه کلیدی مورد نظر خود را به لیست کلمات کلیدی اضافه نمایید .

سپس روی گزینه ” بعد ” درسمت  پایین چپ صفحه کلیک نمایید .


صفحه ای مانند صفحه زیر برای شما باز خواهد شد.

تبلیغ کلیکی بنری2

تبلیغ کلیکی بنری3

” تاریخ انقضا :

بدون تاریخ انقضا : با انتخاب این گزینه تبلیغ شما به محض پرداخت نمایش داده میشود و تا تمام شدن مبلغ پرداختی شما تبلیغ در سایت ها نمایش داده میشود.

در تاریخ مشخص : با انتخاب این گزینه میتوانیید تعیین کنید که تبلیغ شما از چه تاریخی شروع و تا چه تاریخی پایان یابد . توجه داشته باشید در صورت تمام شدن بودجه تبلیغ زود تر از موعد پایانی به پایان میرسد .

تاریخ انقضا در تاریخ مشخص

      مدت زمان خاص : با انتخاب این گزینه میتوانید تعیین کنید که تبیلغ شما :۱ هفته یا ۲ هفته و یا ۳۰ روز نمایش داده شود . توجه داشته باشید در صورت تمام شدن بودجه تبلیغ زود تر از موعد پایانی به پایان میرسد.

مدت زمان خاص

بازه زمانی :

شبانه روز: با انتخاب این گزینه تبلیغ شما در تمام ساعات شبانه روز نمایش داده میشود .

ساعت دلخواه : با انتخاب این گزینه میتوانید تعیین کنید تبلیغ شما درساعت خاصی از شبانه روز نمایش داده شود مثل ساعت ۸الی ۲۰

ساعت دلخواه

محدوده جفرافیایی :

کل دنیا : با انتخاب این گزینه تبلیغ برای همه بازدید کنندگان از سراسر دنیا داخل سایت هایی که تبلیغ شما درون آنها نمایش داده میشود ، نشان داده میشود.

فقط در ایران : با انتخاب این گزینه تبلیغ شما فقط برای بازدید کنندگان ایرانی نمایش داده میشود . به عنوان مثال تبلیغ برای فردی که از کشور کانادا وارد سایت های نمایش دهنده شده نشان داده نمیشود .

در خارج از ایران: با انتخاب این گزینه تبلیغ برای بازدید کنندگان از ایران نمایش داده نمیشود .

انتخاب استان : با انتخاب این گزینه میتوانید شهر های هدف خود در داخل ایران را انتخاب نمایید . به عنوان مثال تبلیغ دهنده میخواهد فقط در استان تهران و تبریز و اصفهان فعالیت داشته باشد و تبلیغ در استان های دیگر نمایش داده نشود .

محدوده جغرافیایی

سیستم عامل :

همه : با انتخاب این گزینه تبیلغ برای تمام دستگاه ها با سیستم عامل های مختلف نمایش داده میشود .

انتخاب : با انتخاب این گزینه میتوانید تعیین کنید تبلیغ در چه سیستم عامل هایی نمایش داده شود . انتخاب سیستم عامل

دسته بندی :

همه : با انتخاب این گزینه تبلیغ در همه سایت های موجود نمایش دهنده نشان داده میشود .

انتخاب : شما میتوانید انتخاب کنید که تبلیغ فقط در سایت هایی با موضوع مرتبط با تبلیغ شما و دلخواه نمایش داده شود .

شبکه طلایی : مجموعه از سایت های منتخب و با رنک زیر ۲۰۰ الکسا در ایران هستند که با انتخاب این گزینه تبلیغ در این نوع از سایت نمایش داده میشود.

لیست سیاه: با انتخاب این گزینه میتوانید سایت هایی که تمایل ندارید تبلیغ شما در آن نمایش داده شود را اضافه و ثبت کنید .

بهینه سازی تبلیغ : با فعال بودن این گزینه، به کارشناسان زنبور اجازه بهینه سازی تبلیغ و افزایش بازدهی تبلیغ خود را می دهید.

توجه داشته باشید با اتخاب گزینه های مختلف هدف گذاری و هدف مند کردن تبلیغ خود مبلغی به ارزش هر کلید اضافه خواهد شد ; مثل تصویر زیر که هدفمندی های نمایش در استان به خصوص ، اضافه کردن دسته بندی و نمایش در شبکه طلایی به تبلیغ اضافه شده است و مبلغی به ارزش کلمه کلیدی اضافه شده است .

هدفمند کردن کلیک ها

در پایان گزینه ” بعد ” را کلیک کنید.


در مرحله بعدی به صفحه زیر خواهید رفت :

تبلیغ کلیکی بنری4

 1. “بودجه کل”می توانید بودجه کل مورد نظر برای تبلیغ که در نظر گرفته اید را وارد نمایید . مبلغ پایه برای ایجاد بودجه ۱۰۰۰۰۰ تومان میباشد .
 2. “بودجه روزانه “در این قسمت میتوانید بودجه دلخواه روزانه را برای تبلیغ تعیین کنید . توجه داشته باشید تبلیغ پس از اتمام بودجه روزانه در هر روز تا روز بعد نمایش داده نمیشود .
 3. در کادر زرد رنگ سمت چپ تصویر ، حداکثر مصرف بودجه روزانه و حداقل تعداد روز نمایش تبلیغ و همچنین حداکثر کلیک دریافتی در هر روز بر اساس بودجه کل و بودجه روزانه که تعیین میکنید نشان داده میشود .
 4. در پایین صفحه در قسمت شمار ۴ در تصویر ارزش هرکلیک بر اساس ارزشی که قبلا در قسمت کلمات کلیدی تعیین کرده ایید نمایش داده میشو د.
 5. در قسمت شماره ۵ تصویر هزینه نهایی هر کلیک که شامل( ارزش تعیین شده برای هر کلیک + هزینه اضافه شده بر اساس هدفمندی های اضافه شده ) است نمایش داده میشود .

در صورت مورد تایید بودن مبلغ هزینه نهایی هر کلیک میتوانید گزینه ” بعد ” را کلیک کرده و یا برای اصلاح هزینه نهایی میتوانید گزینه ” قبل”  را کلیک کرده و هدفمندی های خود را اصلاح کنید .

در صفحه بعد میتوانید تبلیغ را ذخیره و برای فعال شدن تبلیغ خود گزینه پرداخت را انتخاب نمایید.

تبلیغ کلیکی بنری5

 

 

تگ