آموزش

چگونه تبلیغ کلیکی متنی ثبت کنیم ؟

ابتدا وارد پنل کاربری خود شوید ، سپس روی ” تبلیغ ها “کلیک کرده و از داخل منوی باز شده ” کلیکی”  را انتخاب کنید.

zanboor-sabt-tabligh


در صفحه جدید روی ” +تبلیغ جدید ” کلیک نمایید.

zanboor-sabt-tabligh1


در صفحه جدید میتوانید نوع تبلیغ خود را مشخص نمایید . تبلیغ های کلیکی میتواند به صورت متنی یا بنری باشد .

روی”  A متنی ” کلیک نمایید.

zanboor-sabt-tabligh2


درصفحه بعدی فیلد های مورد نظر را پرکنید .

zanboor-sabt-tabligh3

 1. ” نام تبلیغ ” : در این فیلد نام تبلیغ خود را به زبان انگلیسی درج نمایید . توجه داشته باشید که نام تبلیغ صرفا برای پیگیری تبلیغ توسط نمایش دهنده ارائه شده است و کارایی دیگری ندارد و در جایی نمایش داده نمیشود.
 1. “عنوان تبلیغ ” : در این فیلد عنوان تبلیغ مورد نظر را وارد کنید . عنوان تبلیغ میتواند نام برند شما یا موضوع  تبلیغ شما انتخاب شود . به عنوان مثال : آموزش زبان انگلیسی ، درب ضد سرقت پرسیس ، دمنوش های گیاهی ، آپلود بوی و … . عنوان تبلیغ میتواند ۳۵ کاراکتر را  دارا باشد .
 1. ” توضیح ” : در این فیلد توضیحی در مورد فعالیت خود و یا آپشن های ویژه ای که برای فعالیت خود در نظر گرفته اید را وارد نمایید. سعی کنید توضیحات خود را جذاب بیان کنید. توضیح میتواند ۳۵ کاراکتر را دارا  باشد .
 1. “آدرس نمایشی” : در این فیلد شما میتوانید آدرس وبسایت خود و یا نام شرکت یا برند خود را درج نمایید. آدرس نمایشی میتواند ۳۵ کاراکتر را  دارا باشد .
 2. ” آدرس ” : این فیلد آدرس URL و یا دامنه وبسایت خود را وارد کنید . آدرس در تبلیغ متنی نمایش داده نمیشود و به منظور انتقال مخاطب تبلیغ به وبسایت شما در نظر گرفته شده و با کلیک بر روی تبلیغ متنی به سایت شما که در این فیلد آدرس آن را نوشته اید هدایت میشود . مثال : http://www.yoursite.com

     توجه داشته باشید که در ابتدای آدرس http://www. را حتما وارد نمایید .

 1. بعد از پر کردن فیلد های مورد نظر در قسمت پایین سمت چپ روی ” بعد ” کلیک نمایید.

zanboor-sabt-tabligh4

 1. ” کلمات کلیدی” : در این فیلد کلمات مرتبط با موضوع مورد نظر درباره تبلیغ خود را وارد نمایید .

کلمات کلیدی به شما کمک میکند که تبلیغ شما هدفمند ترباشد و درسایت های نمایش داده شود که کلمات کلیدی ورودی شما در متاتگ آنها وجود دارد. به عنوان مثال اگر کلمه “هنر” را به عنوان کلمه کلیدی وارد نمایید . تبلیغ شما در سایت هایی که در متا تگ آن ها کلمه هنر وجود دارد ، نمایش داده میشود .

 1. ” ارزش کلیک ” : شما میتوانید مبلغ مورد نظر به ازای هزینه هر کلیکی که روی تبلیغ شما صورت میگیرد را وارد نمایید . به عنوان مبلغ پایه ارزش هر کلیک ۱۰۰ تومان در نظر گرفته شده است و میتواند مبلغ آن بیشتر در نظر گرفته شود .
 2. ” ارزش پیشنهادی ” : در صورت وارد کردن کلمات کلیدی مبلغی به عنوان ارزش پیشنهادی به شما نمایش داده میشود . اگر مبلغ در نظر گرفته برای “ارزش کلیک ” از “ارزش پیشنهادی” کمتر باشد احتمال نمایش تبلیغ شما برای این کلمه کلیدی نسبت به دیگر تبلیغ های مشابه که از همان کلمه کلیدی استفاده شده کمتر می شود و بعد از تبلیغی با همین کلمه کلیدی که توسط تبلیغ دهنده دیگری انتخاب شده است تبلیغ شما نمایش داده میشود .

در صورت برابر قرار دادن مقدار ” ارزش کلیک ” با ” ارزش پیشنهادی ” تبلیغ شما ،احتمال نشان دادن تبلیغ شما با کلمه کلیدی که توسط تبلیغ دهنده دیگر به نمایش درآمده است بیشتر است و اولویت نمایش با تبلیغ شما خواهد بود .

 1. ” + ” با این گزینه میتوانید کلمه کلیدی مورد نظر خود را به لیست کلمات کلیدی اضافه نمایید .

سپس روی گزینه ” بعد ” درسمت  پایین چپ صفحه کلیک نمایید .


صفحه ای مانند صفحه زیر برای شما باز خواهد شد.

zanboor-sabt-tabligh5zanboor-sabt-tabligh6

” تاریخ انقضا :

بدون تاریخ انقضا : با انتخاب این گزینه تبلیغ شما به محض پرداخت نمایش داده میشود و تا تمام شدن مبلغ پرداختی شما تبلیغ در سایت ها نمایش داده میشود.

در تاریخ مشخص : با انتخاب این گزینه میتوانیید تعیین کنید که تبلیغ شما از چه تاریخی شروع و تا چه تاریخی پایان یابد . توجه داشته باشید در صورت تمام شدن بودجه تبلیغ زود تر از موعد پایانی به پایان میرسد .

 

zanboor-sabt-tabligh7  مدت زمان خاص : با انتخاب این گزینه میتوانید تعیین کنید که تبیلغ شما :۱ هفته یا ۲ هفته و یا ۳۰ روز نمایش داده شود . توجه داشته باشید در صورت تمام شدن بودجه تبلیغ زود تر از موعد پایانی به پایان میرسد.

zanboor-sabt-tabligh8

 

 

بازه زمانی :

شبانه روز: با انتخاب این گزینه تبلیغ شما در تمام ساعات شبانه روز نمایش داده میشود .

ساعت دلخواه : با انتخاب این گزینه میتوانید تعیین کنید تبلیغ شما درساعت خاصی از شبانه روز نمایش داده شود مثل ساعت ۸الی ۲۰

zanboor-sabt-tabligh9

محدوده جفرافیایی :

کل دنیا : با انتخاب این گزینه تبلیغ برای همه بازدید کنندگان از سراسر دنیا داخل سایت هایی که تبلیغ شما درون آنها نمایش داده میشود ، نشان داده میشود.

فقط در ایران : با انتخاب این گزینه تبلیغ شما فقط برای بازدید کنندگان ایرانی نمایش داده میشود . به عنوان مثال تبلیغ برای فردی که از کشور کانادا وارد سایت های نمایش دهنده شده نشان داده نمیشود .

در خارج از ایران: با انتخاب این گزینه تبلیغ برای بازدید کنندگان از ایران نمایش داده نمیشود .

انتخاب استان : با انتخاب این گزینه میتوانید شهر های هدف خود در داخل ایران را انتخاب نمایید . به عنوان مثال تبلیغ دهنده میخواهد فقط در استان تهران و تبریز و اصفهان فعالیت داشته باشد و تبلیغ در استان های دیگر نمایش داده نشود .

zanboor-sabt-tabligh10

سیستم عامل :

همه : با انتخاب این گزینه تبیلغ برای تمام دستگاه ها با سیستم عامل های مختلف نمایش داده میشود .

انتخاب : با انتخاب این گزینه میتوانید تعیین کنید تبلیغ در چه سیستم عامل هایی نمایش داده شود .

zanboor-sabt-tabligh11

دسته بندی :

همه : با انتخاب این گزینه تبلیغ در همه سایت های موجود نمایش دهنده نشان داده میشود .

انتخاب : شما میتوانید انتخاب کنید که تبلیغ فقط در سایت هایی با موضوع مرتبط با تبلیغ شما و دلخواه نمایش داده شود .

شبکه طلایی : مجموعه از سایت های منتخب و با رنک زیر ۲۰۰ الکسا در ایران هستند که با انتخاب این گزینه تبلیغ در این نوع از سایت نمایش داده میشود.

لیست سیاه: با انتخاب این گزینه میتوانید سایت هایی که تمایل ندارید تبلیغ شما در آن نمایش داده شود را اضافه و ثبت کنید .

بهینه سازی تبلیغ : با فعال بودن این گزینه، به کارشناسان زنبور اجازه بهینه سازی تبلیغ و افزایش بازدهی تبلیغ خود را می دهید.

توجه داشته باشید با اتخاب گزینه های مختلف هدف گذاری و هدف مند کردن تبلیغ خود مبلغی به ارزش هر کلید اضافه خواهد شد ; مثل تصویر زیر که هدفمندی های نمایش در استان به خصوص ، اضافه کردن دسته بندی و نمایش در شبکه طلایی به تبلیغ اضافه شده است و مبلغی به ارزش کلمه کلیدی اضافه شده است .

zanboor-sabt-tabligh12

در پایان گزینه ” بعد ” را کلیک کنید.


در مرحله بعدی به صفحه زیر خواهید رفت :

zanboor-sabt-tabligh13

 1. “بودجه کل”می توانید بودجه کل مورد نظر برای تبلیغ که در نظر گرفته اید را وارد نمایید . مبلغ پایه برای ایجاد بودجه ۱۰۰۰۰۰ تومان میباشد .
 2. “بودجه روزانه “در این قسمت میتوانید بودجه دلخواه روزانه را برای تبلیغ تعیین کنید . توجه داشته باشید تبلیغ پس از اتمام بودجه روزانه در هر روز تا روز بعد نمایش داده نمیشود .
 3. در کادر زرد رنگ سمت چپ تصویر ، حداکثر مصرف بودجه روزانه و حداقل تعداد روز نمایش تبلیغ و همچنین حداکثر کلیک دریافتی در هر روز بر اساس بودجه کل و بودجه روزانه که تعیین میکنید نشان داده میشود .
 4. در پایین صفحه در قسمت شمار ۴ در تصویر ارزش هرکلیک بر اساس ارزشی که قبلا در قسمت کلمات کلیدی تعیین کرده ایید نمایش داده میشو د.
 5. در قسمت شماره ۵ تصویر هزینه نهایی هر کلیک که شامل( ارزش تعیین شده برای هر کلیک + هزینه اضافه شده بر اساس هدفمندی های اضافه شده ) است نمایش داده میشود .

در صورت مورد تایید بودن مبلغ هزینه نهایی هر کلیک میتوانید گزینه ” بعد ” را کلیک کرده و یا برای اصلاح هزینه نهایی میتوانید گزینه ” قبل”  را کلیک کرده و هدفمندی های خود را اصلاح کنید .


در صفحه بعد میتوانید تبلیغ را ذخیره و برای فعال شدن تبلیغ خود گزینه پرداخت را انتخاب نمایید.

zanboor-sabt-tabligh14

 

 

تگ